Kółko plastyczne "Spotkania przy sztalugach"to zajęcia pozalekcyjne z zakresu rozwijania zdolności artystycznych. Głównym założeniem zajęć jest stwarzanie optymalnych warunków dla ujawnienia i rozwijania zdolności kierunkowych oraz stworzenie klimatu dla oryginalnej twórczości w ramach działalności artystycznej. Uczestnikami zajęć są uczniowie, którzy przede wszystkim przejawiają zainteresowanie twórczością oraz wykazują szeroko rozumianą sprawność manualną, która to sprawność pozwala im wykonywać prace z zakresu rysunku, malarstwa, grafiki czy prac z zakresu rękodzieła artystycznego. Systematyczne spotkania w pracowni plastycznej to przede wszystkim twórcza praca w zakresie poznawania różnych technik plastycznych i możliwości ich swobodnego łączenia. Uczniowie poznaja zasady stosowania różnego rodzaju farb np. tempery, akwareli, akrylu czy tuszu. Malują nie tylko na papierze lecz także na tkaninie, szkle, płótnie, ceramice i drewnie. Zajęcia z rysunku obejmują ćwiczenia grafitami, patykiem, pastelą. Grafika natomiast daje im szerokie możliwości stosowania eksperymentalnych materiałowych metod w tej dziedzinie sztukli.

Zobacz prace naszych uczniów z lat ubiegłych