Wychowanie fizyczne i sport

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, biorą udział na co dzień w różnorodnych i atrakcyjnych zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej, na rozległym terenie przyszkolnym z placami zabaw i boiskiem do koszykówki, w siłowni szkolnej, na basenie, na „Orliku” , w salce korekcyjnej, a także w pracowni integracji sensorycznej. Dzięki uczestnictwu w ciekawych formach rozwoju ruchowego, zdecydowanie szybciej pokonują kolejne stopnie rozwoju intelektualnego i społecznego!

Każdy z uczniów na zajęciach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych ma możliwość wyboru i doskonalenia swoich umiejętności w ulubionych dyscyplinach sportowych : pływanie, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, bocce, unihokej, siatkówka czy lekka atletyka. Od wielu lat jesteśmy najbardziej prężnym Ośrodkiem w Bydgoszczy w dziedzinie organizacji cyklicznych imprez rangi szkolnej, międzyszkolnej i wojewódzkiej. W ich profesjonalne przygotowanie chętnie włączają się nauczyciele oraz rodzice naszych wychowanków.

Nasi wychowankowie uczestniczą w rywalizacji sportowej w trakcie zawodów rangi szkolnej, miejskiej i wojewódzkiej. Biorąc udział w Olimpiadach Specjalnych Polska zdobywają często medale i kwalifikacje na zawody ogólnopolskie i zagraniczne.

Zależy namna sukcesach sportowych wszystkich wychowanków bez wyjątku! Co roku nawet ci z najniższymi umiejętnościami i możliwościami ruchowymi uczestniczą pod okiem nauczycieli i rodziców w kolejnych edycjach integracyjnej imprezy sportowo - rehabilitacyjnej „Każdy jest ważny”.

Jesteśmy organizatorami lub bierzemy udział także w niecodziennych przedsięwzięciach, które z jednej strony ubogacają ofertę Ośrodka, z drugiej zaś są wizytówką naszych możliwości, zapału i otwarcia na nowe inicjatywy dla dobra naszych wychowanków i ich społecznej integracji.

Organizujemy również zajęcia wzbogacone o taniec, jogę, fitness, zumbę czy fatburning. Biorą w nich udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice.