Kółko "Biegaczy z Granicznej"

Witamy na stronie “Biegaczy z Granicznej”. Jest to innowacja pedagogiczna zapoczątkowana w 2016 roku. Ma ona na celu promowanie biegania wśród uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, integrowanie ich z lokalną społecznością, rozwijanie kondycji fizycznej, wyzwalanie endorfin (hormonu szczęścia) dla lepszego funkcjonowania organizmu, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym. Uczniowie doskonalą bieganie oraz wzmacniają organizm poprzez wspólne treningi na lekcjach wychowania fizycznego, kółku biegowym i zajęciach dodatkowych.

W ramach przedsięwzięcia współpracujemy instytucjami działającymi na rzecz oświaty. Wsparły nas one w zakupie koszulek z logo SOSW Nr 3 i butów treningowych.

“Biegacze z Granicznej” biorą udział w wielu imprezach biegowych i lekkoatletycznych. Są to między innymi:

• Roll&Run MetropoliaBydgoska.pl
  • Roll&Run Decathlon Fordon 7.3
  • City Trail Junior
  • Bieg Małego Dąbrowskiego (w ramach III Biegu gen. Dąbrowskiego)
  • Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkiej

Na terenie SOSW Nr 3 odbywają się cyklicznie Mityngi “Biegaczy z Granicznej”. Do tej pory odbyły się 2 edycje tej imprezy.

Ze względu na pandemię, zawody ani treningi nie odbywały się. W roku szkolnym 2021/2022 wznowiliśmy kółko biegowe.

Prezentujemy na stronie aktualne treningi i osiągnięcia “Biegaczy z Granicznej”.

Innowację Pedagogiczną “Biegacze z Granicznej” prowadzą: Robert Janicki, Karina Trzebińska-Koczorowska i Marek Przekwasiński.

We wtorki odbywają treningi dla biegaczy. Uczniowie po rozgrzewce, wykonują szereg ćwiczeń kondycyjnych, koordynacyjnych i wzmacniających. Wykonują takie ćwiczenia, jak: skipy, bieg skrzyżny(przeplatanka), biegi interwałowe, bieg oraz przeskoki przez płotki. Wykonują też ćwiczenia z wykorzystaniem drabinki treningowej, płotków i piłki lekarskiej.

Prowadzący: Robert Janicki & Marek Przekwasiński