Bilbordy na ulicach Bydgoszczy reklamujące Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą działające przy SOSW nr 3.

Reklamy SCWEW na pojazdach komunikacji miejskiej w formie plakatów umieszczonych wewnątrz i na zewnątrz pojazdów .   

 

                    

 

Program "Rozmowa dnia" w TVP Bydgoszcz - 21.11.2022 - pani Aleksandra Kotecka Lider SCWEW Bydgoszcz

 

Radiowy spot reklamowy SCWEW

 

 

Kliknij w obrazek, aby powiększyć

 

Informacje medialne:

Zapowiedź wydarzenia w radiu -

Oficjalny Serwis Bydgoszczy - https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/szkola-rownych-szans-dla-wszystkich/

TVP 3 - https://bydgoszcz.tvp.pl/60649306/festyn-gorillas-w-bydgoszczy

Express Bydgoski - https://expressbydgoski.pl/w-bydgoszczy-zainaugurowano-kampanie-spoleczna-szkola-rownych-szans-dla-wszystkich-zdjecia/ar/c5-16423135

Certyfikat uczestnictwa - kliknij, aby zobaczyć

Opis wydarzenia

Dzięki wspaniałej, aktywnej postawie oraz ofiarności i kreatywności wielu nauczycieli i pracowników naszego Ośrodka, udało się przeprowadzić ze znakomitym skutkiem Miejski Festyn rozpoczynający kampanię społeczną na rzecz Edukacji Włączającej w Bydgoszczy. Kampania społeczna wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom oświatowym, koncentrującym się na zapewnieniu wysokiej jakości edukacji dla wszystkich uczniów, niezależnie do jakiej szkoły, czy przedszkola uczęszczają. Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą, które mieści się na Granicznej zaprosiło do udziału 13 placówek oświatowych. Były to 2 reprezentacje  Przedszkoli, 5 Szkół Podstawowych, 3 Ośrodki Szkolno – Wychowawcze i 3 Szkoły Ponadpodstawowe. Razem w trakcie imprezy gościliśmy ok.  160 osób.  

Pilotażowy projekt na rzecz Edukacji włączającej realizowany jest w Bydgoszczy od września 2021r. Aktywność i dokonania naszego Ośrodka są odbierane bardzo pozytywnie, czego dowodem była obecność na evencie Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy p. Iwony Waszkiewicz i Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu p. Magdaleny Buschmann. 

Wesoła atmosfera, ciekawe i atrakcyjne stanowiska, pięknie zagospodarowany i ukwiecony teren, buszujący pomiędzy dziećmi przyjazny goryl oraz wymarzona pogoda przyniosły wspaniały efekt.  

Zorganizowany 8 czerwca 2022  w ramach Kampanii Społecznej Miejski event rekreacyjno – sportowy w ramach edukacji włączającej  „Szkoła równych szans, dla wszystkich  zostanie zapamiętany jako wydarzenie propagujące edukację włączającą i zdecydowanie umacniające pozytywny wizerunek naszego Ośrodka. 

Nie sposób na koniec, ale jak najbardziej dobitnie zaznaczyć, że powyższe wydarzenie było IV odsłoną cyklicznej imprezy "Gorillas", której inicjatorem i pomysłodawcą jest pan Maciej Maciejewski.