Wakacje! Odpoczywajcie, bo od września zaczynamy :)

Wydarzenia z życia internatu

Spis podstron:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Frytki

Kiedy w niedzielne popołudnie za oknem pogoda brzydka, wychowankowie internatu i tak nie mają czasu na nudę oraz brak zajęć. Wpadliśmy na pomysł – zrobimy frytki!!! Radość wychowanków była nieoceniona. No to do dzieła! Rozpoczęliśmy od zapoznania się z zasadami higieny i bezpieczeństwa pracy co w przypadku wykorzystania ostrych narzędzi (noże i obieraczki) było szczególnie ważne. Wychowankowie zostali podzieleni na dwie małe grupy (pierwsza - obieranie i krojenie ziemniaków, druga - przygotowywanie dwóch rodzajów sosów). Prace wykonywane były pod czujnym okiem wychowawców: Pani Kingi i Pani Asi.

Podczas wykonywania przydzielonych prac toczyła się żarliwa wymiana wiadomości na temat ziemniaków, ich uprawy i sposobów wykorzystania tego warzywa. Czas oczekiwania na finałowe spożycie FRYTEK bardzo się dłużył. Degustacja przebiegała w całkowitej ciszy. Na koniec ku naszemu zdziwieniu wychowankowie zgodnie stwierdzili, że tak pysznych frytek nie jedli nawet w Mc Donald’s i KFC :)

Kinga Siernicka & Joanna Grądzka

 

Bal karnawałowy

 

 

 "Polskie Symbole Narodowe"

Dnia 12.11.2019 r. w internacie odbył się konkurs pt. "Polskie Symbole Narodowe". Brali w nim udział wychowankowie, którzy chcieli pogłębić swoje zainteresowania przeszłością naszego kraju. Wspólna rywalizacja miała pobudzić patriotyczną postawę wychowanków i przypomnieć im okoliczności, w jakich flaga, godło i "Mazurek Dąbrowskiego" stały się symbolami narodowymi.
Gratulujemy Kamili W., Patrykowi W. i Kamilowi J., którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania :) Wielkie brawa dla dzieciaków, którzy podjęli się wykonania prac plastycznych :)

                                                                                            Ewa Łabenda & Bernadeta Białecka

 

 

 

Otrzęsiny

 

 

Dnia 27 października 2019 roku w Internacie odbyły się „Otrzęsiny” wychowanków, którzy we wrześniu dołączyli do internackiej braci. W związku z tym iż, nie chcieliśmy przyjmować w nasze szeregi „kota w worku”, nowicjusze musieli sprostać przygotowanym zadaniom  przez starszych, doświadczonych wychowanków i wykazać się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru. W czasie imprezy "kociaki" mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych, sprawnościowych, inwencji twórczej i znajomości wiedzy dotyczącej internatu. Największym wyzwaniem okazało się jedzenie kocich przysmaków. Na zakończenie odbyło się uroczyste ślubowanie. Wieczór okazał się pełen humoru i dobrej zabawy, która zakończyła się wspólną dyskoteką :)
Nad przebiegiem imprezy czuwali wychowawcy: p. Bernadeta Białecka, p. Ewa Łabenda i p. Łukasz Fac.

{galler}galerie1920/Rybski/otrzesiny_internat{/gallery}

 

Ścieżka powrotu