Wakacje! Odpoczywajcie, bo od września zaczynamy :)

Zakończenie konkursu ekologicznego "Lnianą torbę mam, tak o środowisko dbam!"

W lutym bieżącego roku szkolnego wśród uczniów Nauczania Indywidualnego ogłoszony został konkurs pt. „Lnianą torbę mam, tak o środowisko dbam!”Konkurs nawiązywał do akcji ekologicznej „Codzienność bez opakowań foliowych”i realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej „Zielona Bydgoszcz”.

Uczestnikom konkursu przekazane zostały zwykłe, jednokolorowe lniane torby. Miały one zostać ozdobione według własnych pomysłów i upodobań uczniów. Stan pandemii niestety zakłócił przeprowadzenie konkursu w pierwotnym terminie, na szczęście w ogłoszonym „reżimie sanitarnym” udało się powrócić do niego i już w zdalnej rzeczywistości szkolnej przeprowadzić go do końca.

Uczniowie odpowiedzieli na konkursowe wyzwanie z dużym zaangażowaniem. Jak widać na poniższych zdjęciach stan pandemii nie przeszkodził im w wykonaniu jedynych w swoim rodzaju toreb, które, po przeobrażeniu w kolorowe i ozdobne, stały się gustownym i modnym gadżetem – a co najważniejsze – nadal pozostały ekologiczne!

Zaangażowanie uczniów w wykonanie własnej i niepowtarzalnej torby potwierdziły, że warto wdrażać naszych uczniów w tego typu akcje ekologiczne, które nie tylko są źródłem satysfakcji uczniów, ale i wyrazem troski o środowisko.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a są to:

- Edyta Plaskun,

- Weronika Barwik,

- Daria Smolińska,

- Kacper Łopaciński,

- Paweł Dura,

- Paulina Chełkowska,

- Małgorzata Pawłowicz,

- Kacper Jankowski.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie zarówno nauczycielom, którzy zdążyli wykonać ze swoimi uczniami torby przed okresem pandemii, jak i szczególnie mocno tym Rodzicom, którzy wykonali torby ze swoimi dziećmi już w czasie trwania lekcji zdalnych i nadesłali zdjęcia powstałych wytworów - pięknie i pomysłowo ozdobionych toreb.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Alina Dąbrowska, Renata Jabłońska i Katarzyna Krajnik.

Ścieżka powrotu