"Plastyczna przygoda – ozdoby wielkanocne"

 

We wtorek 20 marca 2018 r. w Ośrodku Wsparcia odbyło się spotkanie integracyjne dla uczniów nauczanych indywidualnie pt. „Plastyczna przygoda – ozdoby wielkanocne”.

Doświadczanie klimatów wiosny oraz nadchodzących Świąt Wielkanocnych przyniosło uczniom oraz nauczycielom wiele uśmiechu i radości. Podczas spotkania uczniowie oraz nauczyciele przeżyli niezwykłą plastyczną  przygodę… Wspólne wykonywanie i tworzenie ozdób wielkanocnych tj. kurczaczki świąteczne, wielkanocne baranki, malowanie jajek wprowadziło uczestników spotkania w magię nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Ozdoby i dekoracje wielkanocne były wykonywane różnorodnymi technikami plastycznymi.

A. Czechowicz, A. Tomaszewska, B. Deszcz

Czytaj więcej: "Plastyczna przygoda – ozdoby wielkanocne"

Wielkanoc tuż, tuż

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie NI wraz z nauczycielami spotkali się na terenie Ośrodka Wsparcia z Ks. Januszem Tomczakiem. Przekazana w przystępny sposób przez Ks. Janusza nauka rekolekcyjna uzupełniona została muzycznie przez piosenki w wykonaniu zespołu PRO SUM z Ruchu na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE.

Czytaj więcej: Wielkanoc tuż, tuż

W ŚWIECIE SNOEZELEN CZ.II

 

W czwartkowy ranek 15 marca 2018 uczniowie nauczani indywidualnie w Ośrodku Wsparcia uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. Świetlica zmieniła się w Salę Doświadczania Świata. Przywieziony ze szkoły mobilny sprzęt snoezelen umożliwił doświadczenie dźwięku, światła i ciemności, bogatych form fakturowych. Ogromne wrażenie wywarł na uczniach czarny domek. W jego ciemnościach piękne barwy pokazywały światłowody i lampy ledowe, głos nauczyciela dawał poczucie bezpieczeństwa. Z ciekawością uczestnicy układali żelowe elementy na podświetlanym panelu i w misie, chętnie obserwowali zmieniające się na nich kolory. Strefa doświadczania dotykiem dawała radosną zabawę z fakturowymi piłkami, rękawicami i szczotkami. Bogata strefa dźwięku pozwalała usłyszeć odgłos deszczu, inspiracji muzycznych zaczerpniętych z natury oraz dobrze znane instrumenty perkusyjne.

Czytaj więcej: W ŚWIECIE SNOEZELEN CZ.II

Nauczanie przez czytanie: "Dzieci z Bullerbyn" - "Skrzynia mędrców"

 

Cykl zajęć: „Nauczanie przez czytanie”. Lektura „Dzieci z Bullerbyn”. Miejsce zajęć: DPS „Słoneczko”. Data: 13.03.2018 rok.

tytuł rozdziału: „Skrzynia Mędrców”

Czy wy wiecie, czy nie wiecie? Mali mędrcy są na świecie.

Każdy z nich swą skrzynię ma.

Jak to w świecie mędrców bywa, dziecko skarby w niej ukrywa.

Jakie skarby? - ktoś zapyta.

A to mędrca tajemnica.

Czytaj więcej: Nauczanie przez czytanie: "Dzieci z Bullerbyn" - "Skrzynia mędrców"

Zapraszamy do nowego Klubu Przyjacielski Krąg

 

1 marca 2018 uroczyście rozpoczął działalność w nowych pomieszczeniach przy ul. Thommee 1 Klub Przyjacielski Krąg prowadzony przez Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE. W Klubie prowadzone będą zajęcia m.in. dla absolwentów naszego ośrodka i uczniów, w szczególności nauczanych indywidualnie. Zapraszamy do naszego Klubu. Jesteśmy przekonani, że to co najlepsze w naszych działaniach jest jeszcze przed nami i czeka w Przyjacielskim Kręgu. 

Czytaj więcej: Zapraszamy do nowego Klubu Przyjacielski Krąg