Wakacje! Odpoczywajcie, bo od września zaczynamy :)

Zakończenie konkursu ekologicznego "Lnianą torbę mam, tak o środowisko dbam!"

 

W lutym bieżącego roku szkolnego wśród uczniów Nauczania Indywidualnego ogłoszony został konkurs pt. „Lnianą torbę mam, tak o środowisko dbam!”Konkurs nawiązywał do akcji ekologicznej „Codzienność bez opakowań foliowych”i realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej „Zielona Bydgoszcz”.

Uczestnikom konkursu przekazane zostały zwykłe, jednokolorowe lniane torby. Miały one zostać ozdobione według własnych pomysłów i upodobań uczniów. Stan pandemii niestety zakłócił przeprowadzenie konkursu w pierwotnym terminie, na szczęście w ogłoszonym „reżimie sanitarnym” udało się powrócić do niego i już w zdalnej rzeczywistości szkolnej przeprowadzić go do końca.

Uczniowie odpowiedzieli na konkursowe wyzwanie z dużym zaangażowaniem. Jak widać na poniższych zdjęciach stan pandemii nie przeszkodził im w wykonaniu jedynych w swoim rodzaju toreb, które, po przeobrażeniu w kolorowe i ozdobne, stały się gustownym i modnym gadżetem – a co najważniejsze – nadal pozostały ekologiczne!

Zaangażowanie uczniów w wykonanie własnej i niepowtarzalnej torby potwierdziły, że warto wdrażać naszych uczniów w tego typu akcje ekologiczne, które nie tylko są źródłem satysfakcji uczniów, ale i wyrazem troski o środowisko.

Czytaj więcej: Zakończenie konkursu ekologicznego "Lnianą torbę mam, tak o środowisko dbam!"

Propozycje nauczycieli część 31

Kliknij w obrazek, aby obejrzeć film

„Prezentujemy film z dotychczas przesłanych prac w konkursie dla uczniów nauczania indywidualnego na książkę dotykową o zwierzętach. Udział wzięli: Daria Biel, Bartek Belt, Paulina Chełkowska, Hubert Drapiński, Paweł Majewski, Zuzanna Szmyd oraz Claudia Wesołowska. Serdecznie dziękujemy za wszystkie przesłane filmy i zdjęcia uczniom oraz ich rodzicom, którzy podczas zdalnego nauczania tworzą takie piękne prace. Jeśli tylko prześlecie swoje książki  dotykowe, dołączymy je do filmu.”

Czytaj więcej: Propozycje nauczycieli część 31

Międzyszkolny Konkurs Kulinarno - Fotograficzny „Ja też potrafię gotować” zakończony

 

W lutym organizatorzy ogłosili Międzyszkolny Konkurs Kulinarno – Fotograficzny dla uczniów nauczanych indywidualnie w placówkach specjalnych w Bydgoszczy. Konkurs został podsumowany 4 maja. W konkursie wzięli udział uczniowie z SOSW nr 3 i ZSS nr 30 razem, 13 uczestników. Jakość prac uczestników konkursu przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a były to:

- mus czekoladowy w wykonaniu Pawła

- pyszny obiad Filipa

- pasta jajeczna Małgosi

- ciasteczka cytrynowe Kacpra

- ulubiona sałatka owocowa Kacperka,

- koktajl owocowy Kamila

- kruche ciasteczka Pauliny

- sałatka warzywna Pawła

- sos słodko-kwaśny z kurczakiem i ryżem –przepis Bartka

- babeczki z owocami Zuzi

- sałatka Kamila

- moja ulubiona sałatka w wykonaniu Klaudii

- ulubione danie Agatki

Wszystkie prace zasłużyły na wyróżnienie, a szczególnie relacja Pawła z wykonania „Musu czekoladowego”. Radość uczniów z uczestnictwa oraz ich satysfakcja z wykonanych  pracutwierdziły twórców konkursu w przekonaniu, że warto podejmować podobne wyzwania w przyszłości.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki nauczania indywidualnego SOSW nr 3 - Anna Siuda, Halina Denisiuk i Renata Jabłońska

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Kulinarno - Fotograficzny „Ja też potrafię gotować” zakończony

Czas na historię - Dzień Kobiet

Święto Kobiet na świecie obchodzone jest w różnym terminie. Dla małych i dużych Kobiet związanych z nauczaniem indywidualnym spotkaliśmy się 6 marca 2020 w Ośrodku Wsparcia. Dla przypomnienia było kilka słów o historii święta. Nie zabrakło aforyzmów, piosenek, ciekawostek i opowieści o znanych kobietach. Najwięcej emocji wzbudziły informacje z księgi imion – wiele z nich bardzo dobrze odpowiadało charakterom i temu jak osoba je nosząca jest spostrzegana przez innych. Spotkanie miało także elementy zadaniowe – małe Spa dla rąk i twarzy, pokaz mody, ruch przy muzyce, zagadkę muzyczną i oczywiście sesję zdjęciową - poniżej fotorelacja.

Czytaj więcej: Czas na historię - Dzień Kobiet

Bal karnawałowy uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

 

17 stycznia 2020 r. w Ośrodku Wsparcia odbył się bal karnawałowy zorganizowany dla uczniów nauczanych indywidualnie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali oryginalne przebrania, a salę ozdobili karnawałowymi dekoracjami. Ulubiona muzyka uczniów, wesoła zabawa z kotylionami i tańce w kole wypełniły czas wspólnej zabawy! 

Czytaj więcej: Bal karnawałowy uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

Ścieżka powrotu