Sport w SOSW nr 3

 AKTUALNOŚCI   SPORTOWE 

Wychowanie fizyczne i sport

 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, biorą udział na co dzień w różnorodnych i atrakcyjnych zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej, na rozległym terenie przyszkolnym z placami zabaw i boiskiem do koszykówki, w siłowni szkolnej, na basenie, na „Orliku” , w salce korekcyjnej, a także w pracowni integracji sensorycznej. Dzięki uczestnictwu w ciekawych formach rozwoju ruchowego, zdecydowanie szybciej pokonują kolejne stopnie rozwoju intelektualnego i społecznego!

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeIdf360e0f772

 

Każdy z uczniów na zajęciach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych ma możliwość wyboru i doskonalenia swoich umiejętności w ulubionych dyscyplinach sportowych : pływanie, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, bocce, unihokej, siatkówka czy lekka atletyka. Od wielu lat jesteśmy najbardziej prężnym Ośrodkiem w Bydgoszczy w dziedzinie organizacji cyklicznych imprez rangi szkolnej, międzyszkolnej i wojewódzkiej. W ich profesjonalne przygotowanie chętnie włączają się nauczyciele oraz rodzice naszych wychowanków.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeId9f2f82ad0b

 

Nasi wychowankowie uczestniczą w rywalizacji sportowej w trakcie zawodów rangi szkolnej, miejskiej i wojewódzkiej. Biorąc udział w Olimpiadach Specjalnych Polska zdobywają często medale i kwalifikacje na zawody ogólnopolskie i zagraniczne.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeId576e879c97

 

Zależy namna sukcesach sportowych wszystkich wychowanków bez wyjątku! Co roku nawet ci z najniższymi umiejętnościami i możliwościami ruchowymi uczestniczą pod okiem nauczycieli i rodziców w kolejnych edycjach integracyjnej imprezy sportowo - rehabilitacyjnej „Każdy jest ważny”.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeIdfe5fc21aa5

 

Jesteśmy organizatorami lub bierzemy udział także w niecodziennych przedsięwzięciach, które z jednej strony ubogacają ofertę Ośrodka, z drugiej zaś są wizytówką naszych możliwości, zapału i otwarcia na nowe inicjatywy dla dobra naszych wychowanków i ich społecznej integracji.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeId4cad1264b9

 

Organizujemy również zajęcia wzbogacone o taniec, jogę, fitness, zumbę czy fatburning. Biorą w nich udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeIdca081af1fe

 

W I semestrze 2017/2018 odbyło się wiele imprez sportowych, które sami organizowaliśmy bądź w których braliśmy czynny udział.

- 2 września odbyły się zawody biegowe Roll & Run Metropoliabydgoska.pl - uczestnicy :

Michał Glaziński, Wiktor Markiewicz, Stanisław Brzyski, Kamila Wierzbicka.

 - 10.09 w VIII Biegu Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie brali udział :

Agnieszka Urbanek, Bartosz Hyjek, Krystian Łyk, Krzysztof Kąkolewski, Karol Koslowski 

- W XVIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, Bydgoszcz, 13-16.09  trzecie miejsce zajął zespół żeński w składzie : Małgorzata Pietrakowska, Izabela Koslowska, Natalia Koslowska, Weronika Walczak, Paulina Walczak, Paulina Płotka, Agnieszka Grocholska, Lidka Andrearczyk

- 15-17.09 odbył się XI Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu MATP Olimpiad Specjalnych w Sieradzu - reprezentanci : Mikołaj i Jakub Miklas 

- 25.09 młodzież z nauczania indywidualnego spotkała się z tegorocznymMotorowym Mistrzem Polskiklasy Superstock 1000 Bartoszem Wiczyńskim na Kartodromie Bydgoszcz 

- 30. 09 „Bieg Małego Dąbrowskiego w Zielonce. Uczestnicy: Anna Ryś, Michał Glaziński i Wiktor Markiewicz.

- Turniej Piłki Nożnej Drużyn Zunifikowanych Pięcioosobowych 12-15.10.2017 w Rzymie :  Przemysław Nowak, Natalia i Karol Koslowscy oraz Agnieszka Grocholska

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Tenisie Stołowym w MDK nr 2 w Bydgoszczy (8.11). Nasi reprezentanci w składzie: Natalia Koslowska, Weronika Walczak, Wojtek Lepert, Marcin Barylski 

- XVI Kujawsko-Pomorski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych - Włocławek 14.11 zespół w składzie: Agnieszka Urbanek, Weronika Walczak, Przemysław Nowak, Bartłomiej Burchard, Sebastian Pieprzyk, Sebastian Kijanowski

- 18-19.11 w XVI Kujawsko - Pomorskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Chełmnie : Rafał Gwizdała I msce, Sebastian Pieprzyk - II msce

- 24.11 uczestniczyliśmy w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w koszykówce Polska - Węgry na Łucznice.

- Duże sukcesy odnieśliśmy w XII Kuj. - Pom. Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych, Osielsko 24.11.2017 : Agnieszka Urbanek – I m-ce na dystansie 25m stylem dowolnym, I m-ce na dystansie 25m stylem grzbietowym, Łukasz Rafiński - I m-ce na dystansie 15m ze sprzętem pneumatycznym, I m-ce na dystansie 25m ze sprzętem pneumatycznym, Sebastian Kubczyk - I m-ce na dystansie 15m ze sprzętem pneumatycznym, II m-ce na dystansie 25m ze sprzętem pneumatycznym, Krystian Łyk - I m-ce na dystansie 25m stylem klasycznym, III m-ce na dystansie 25m stylem dowolnym, Irmina Kołcon - I m-ce na dystansie 25m ze sprzętem pneumatycznym, Łukasz Ogorzałek - I m-ce na dystansie 25m ze sprzętem pneumatycznym, Dominik Rywolt – I m-ce na dystansie 25m ze sprzętem pneumatycznym, Natalia Koslowska - II m-ce na dystansie 25m stylem klasycznym, II m-ce na dystansie 25m stylem dowolnym, Bartosz Hyjek - II m-ce na dystansie 25m stylem dowolnym, III m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym, Krzysztof Kąkolewski - IV m-ce na dystansie 25m stylem dowolnym, IV m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym, Oskar Chomski – brał udział w biegach na dystansie 15m i 25 m ze sprzętem pneumatycznym

- W IV Miejskich Zawodach Pływackich Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych "Start" na basenie "Perła" Agnieszka Urbanek, Natalia Koslowska i Krystian Łyk zdobyli srebrne medale, uczestniczyli również : Łukasz Rafiński, Bartek Hyjek, Sebastian Kubczyk, Dominik Rywolt, Łukasz Ogorzałek i Agnieszka Grocholska.

- Na początku grudnia kilkoro uczniów brało udział w zimowym obozie sportowym Olimpiad Specjalnych w Zakopanem

- 09.01.2018, duża grupa naszych uczniów brała udział w zorganizowanym przez nauczycieli naszego Ośrodka, spotkaniu ze znanymi sportowcami. Wyjątkowymi gośćmi byli: Marika Popowicz-Drapała – czołowa polska sprinterka oraz zawodniczka Igrzysk Olimpijskich, Adrian Zieliński -polski sztangista, złoty medalista olimpijski w Londynie (2012), Małgorzata Wiejak – polska sztangistka, wielokrotna Mistrzyni Polski, Mateusz Bierwagen i Łukasz Frąckiewicz – koszykarze 1-ligowego zespołu Enea Astoria Bydgoszcz

- W VII Kujawsko-Pomorskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Brodnicy (31.01) brali udział : Rafał Gwizdała II miejsce i srebrny medal, Michał Bagniewski III miejsce i brązowy medal, ponadto czołowe miejsca zajęli : Agnieszka Grocholska, Iza Koslowska i Łukasz Rafiński,

- W corocznym Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka (7.02) - swoje umiejętności zaprezentowało 35 uczniów i absolwentów. W kategoriach dziewcząt i chłopców najlepsze miejsca zajęli:Natalia Koslowska Im, Małgorzata Pietrakowska IIm, Agnieszka Grocholska IIIm, Sebastian Pieprzyk Im, Tomasz Kaczmarek IIm, Sebastian Kijanowski IIIm

- 8.02 odbył się kończący semestr i okres karnawału Bal Mistrzów Sportu dla uczniów, wychowanków, absolwentów i zawodników Olimpiad Specjalnych

Nasi uczniowie mają możliwość cyklicznego uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach biegowych, pływania, koszykówki, piłki nożnej, tenisa stołowego, bocce, łyżwiarstwa i gimnastyki. Ponadto najmłodsi wychowankowie biorą dział w regularnych treningach "Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych".

 

Udział uczniów Ośrodka w różnorodnych imprezach sportowych

II sem 2017/2018

  • Miejski Turniej Tenisa Stołowego Placówek Szkolnictwa Specjalnego, 27 lutego 2018 w

Wojtek Lepert. – I mce; udział : Tomasz Kaczmarek, Marcin Barylski i Kamil Karwasz

  • I Miejski Mityng Pływacki Placówek Szkolnictwa Specjalnego i Integracyjnego,

14 marca 2018, na obiekcie Instytutu Kultury Fizycznej UKW przy stadionie Polonii

Krystian Łyk – I m-ce na dystansie 25 m stylem klasycznym

                        I m-ce na dystansie 50 m stylem klasycznym

Krzysztof Kąkolewski – I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

                                        I m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Agnieszka Urbanek - I m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

                                 III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Natalia Koslowska – II m-ce na dystansie 25 m stylem klasycznym

                                     II m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Jakub Krakowski –    I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Dominik Rywolt –   I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Irmina Kołcon –          I m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Stanisław Brzyski -    II m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Bartosz Hyjek -          III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Sebastian Kubczyk -  III m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

  • "Bieg z naturą - Powitanie Wiosny". Myślęcinek .

Weronika Walczak, Małgosia Pietrakowska, Julka Sobczyk, Klaudia Leśniewska, Przemysław Nowak, Michał Bagniewski oraz Adam Górniak

  • City Trail Junior, .

W imprezie uczestniczyło 4 uczniów z naszego Ośrodka. - Mikołaj Badziński, który biegł na dystansie 300 m, Oskar Chomski, Stanisław Brzyski i Michał Glaziński - dystans 600 m.

  • XII edycja Miejskich Igrzysk Sportowych - Turniej Piłki Nożnej, SOSW Graniczna, 11 kwietnia 2018 ,

II miejsce drużyny dziewcząt : Iza i Natalia Koslowskie, Weronika i Paulina Walczak, Natalia Piszcz, Agnieszka Grocholska i Małgorzata Pietrakowska.

III miejsce w grupie chłopców : Marcin Barylski, Wojtek Lepert, Tomasz Kaczmarek, Michał Zmiendak, Sebastian Kijanowski, Kamil Karwasz, Daniel Tusień i Sebastian Pieprzyk (najlepszy bramkarz turnieju).

  • Biegi Przełajowe, SOSW Akademicka, 16 kwietnia 2018 ,

Na 20 startujących zawodników, w biegu na dystansie 1000m. w czołówce przybiegł Wojtek Lepert,, brali udział także : Marcin Barylski, Sebastian Kijanowski i Daniel Tusień.

  • "Każdy jest ważny"-Festiwal sprawności i integracji SP 10,

50 uczestników z placówek szkolnictwa specjalnego i integracyjnego z Bydgoszczy w tym 10 uczniów naszego Ośrodka

  • Wojewódzkie Zawody Bowlingowe Placówek Szkolnictwa Specjalnego i Integracyjnego 10.05.2018, Klub Olimpic Bowling Center w Hali Łuczniczka.

Wojtek Lepert - I miejsce i złoty medal

Natalia Koslowska - III miejsce i brązowy medal

Marcin Barylski - III miejsce i brązowy medal

Oskar Chomski - 7 miejsce

  • "Bieg na Tak - Run of Spirit", Poznań

I m-ce Sebastian Kijanowski

Nasi zawodnicy: Weronika Walczak, Sebastian Kijanowski, Sebastian Pieprzyk, Agnieszka Grocholska, Krzysztof Kąkolewski, Bartek Hyjek, Krystian Łyk, Przemysław Nowak, Michał Glaziński, Sebastian Kubczyk, Klaudia Leśniewska, Jakub Miklas, Mikołaj Badziński z tata, Bartłomiej Burchard, Julka Sobczyk i Adam Górniak rywalizowali na dystansie 800m.

  • Wojewódzki Integracyjny Mityng Pływacki pod patronatem Wójta Gminy Osielsko oraz Starosty Powiatu Bydgoskiego. . basen GOSiR - Osielsko W tegorocznej reprezentacji Ośrodka znaleźli się :

Krystian Łyk - Im 25m klasyk oraz Im 50m klasyk

Łukasz Rafiński - Im 25m sprzęt pneumat.

Sebastian Kubczyk - Im 25m sprzęt pneumat.

Krzysztof Kąkolewski - IIm 25m dowolny oraz IIm 50m dowolny

Natalia Koslowska - IIm 25m klasyk oraz IIm 50m klasyk

Agnieszka Urbanek - IIm 25m dowolny oraz Vm 25m grzbiet

Irmina Kołcon - IIm 25m sprzęt pneumat

Bartosz Hyjek - IIIm 25m dowolny

sztafeta 4 x 25m - 4 miejsce.

  • Miejskie Zawody Pływackie, , na basen "Perła" przy Zespole Szkół nr 19

Jakub Krakowski -    I m  25 m stylem dowolnym

                               -  III m 25 m stylem grzbietowym

Stanisław Brzyski -    II m  25 m ze sprzętem pneumatycznym

Dominik Rywolt -      II m  25 m stylem dowolnym

Irmina Kołcon -        III m  25 m ze sprzętem pneumatycznym

Sebastian Kubczyk - III m  25 m stylem dowolnym ze sprzętem pneumatycznym

                                 - III m 25 m stylem grzbietowym ze sprzętem pneumatycznym

Łukasz Ogorzałek -   IV m  25 m stylem dowolnym ze sprzętem pneumatycznym

                                    - IV m 25 m stylem grzbietowym ze sprzętem pneumatycznym

Bartosz Hyjek -           IV m 50 m stylem dowolnym

                                  - V m 50 m stylem grzbietowym

Oskar Chomski -        V m  25 m stylem dowolnym

Krzysztof Kąkolewski -   I m 50 m stylem dowolnym

                                      - II m 50 m stylem grzbietowym

Krystian Łyk -    II m 50 m stylem dowolnym

                           - IV m 50 m stylem grzbietowym                

  • Integracyjny Rajd Pieszy połączony z ogniskiem, leśniczówka Nadleśnictwa Osówiec, integracja uczniów z młodzieżą Zespołu Szkół nr 27 z Osowej Góry .
  • I Mityng Biegowy pod hasłem „Biegacze z Granicznej”. ., SOSW 3

15 uczniów w biegu na dystansie 200m.

I miejsce Sebastian Kijanowski

II miejsce zajął Michał Glaziński

III miejsce zajęła Julia Sobczyk,

  • II Miejski Turniej Sprawności „Goriliada”, SOSW3

Udział 10 zawodników : P. Wierzbicki, K. Januszkiewicz, O. Wegner , J .Sobczyk, O. Zwiewka, W. Walczak, K. Kąkolewski, K. Łyk, D. Rywolt, S. Kijanowski

  • Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Lekkiej Atletyce, , w Sępólnie Krajeńskim, (Anna Ryś, Stanisław Brzyski, Michał Glaziński, Wiktor Markierwicz - startowali na dystansie 200 metrów oraz Marcin Barylski – 800 metrów)
  • PROJEKT „ŁYŻWY”– nauka jazdy na łyżwach dla uczniów Ośrodka na nowo wybudowanej hali "Torbyd" (styczeń – kwiecień 2018)
  • „100 okrążeń na 100 lecie odzyskania niepodległości”, teren Ośrodka, 15.06.2018 – udział 80 uczniów i nauczycieli.

Imprezy sportowe w ramach Olimpiad Specjalnych Polska

  • VII Kujawsko-Pomorski Turniej Olimpiad Specjalnych Bocce w Brodnicy – 31.01.2018 (3-zawodników – Rafał Gwizdała-IIm, Michał Bagniewski-IIIm,
  • X Ogólnopolski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy – 20-22.04.2018 Małgorzata Pietrakowska-I, II, III miejsce, Oliwia Zwiewka-I, III, V miejsce, Nikola Rutkowska-II i II miejsce,
  • III Kujawsko-Pomorski Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy – 12.05.2018 (Stanisław Brzyski, Amelia Wierzchoń, Daniel Bilecki i Martyna Bilecka)
  • X Ogólnopolski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Konin-Licheń-Golina – 24-27.05.2018 – I m (Przemysław Nowak, Sebastian Pieprzyk, Bartek Burchardt i Agnieszka Urbanek)
  • XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Katowice-Chorzów-Mikołów – 9-12.06.2018

Sebastian Kubczyk – II m-ce na dystansie 15 m ze sprzętem pneumatycznym

                                - III m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Łukasz Rafiński - II m-ce na dystansie 15 m ze sprzętem pneumatycznym  

                             - IV m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym                                                                                                                                          Krystian Łyk - III m-ce na dystansie 25 m stylem klasycznym

                         - III m-ce na dystansie 50 m stylem klasycznym

Agnieszka Urbanek - III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

                                 - V m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

Przemysław Nowak – I m-ce w rzucie oszczepem

     Nasi uczniowie mają na co dzień możliwość cyklicznego uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach biegowych, pływania, koszykówki, piłki nożnej, tenisa stołowego, bocce, łyżwiarstwa i gimnastyki. Ponadto najmłodsi wychowankowie biorą udział w regularnych treningach sprawnościowych "Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych".