Klub Absolwenta

Spis podstron:

 

Spotkania "Klubu absolwenta"

 

Drodzy Internauci, Szanowni Absolwenci!

Od 2003 roku przy naszym ośrodku działa Klub Absolwenta. Prace koła pomagają absolwentom zagospodarować swój czas wolny, poszerzyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zajęć: kulinarnych, rękodzielniczych, organizowania imprez okolicznościowych. Członkowie klubu mają okazję podtrzymywania więzi towarzysko-koleżeńskich.

 

 

HARMONOGRAM   SPOTKAŃ „ KLUBU ABSOLWENTA” i „ RODZICA ABSOLWENTA’’ W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
 

30  WRZESIEŃ       –  SPOTKANIE NAD BRDĄ NA BARCE LEMARA, WYCIECZKA DO NBP- UMÓWIONE SPOTKANIE.

 

Dnia 30 września ,,Klub Absolwenta" i ,, Klub Rodzica Absolwenta"  wybrali się  na umówione spotkanie do Narodowego Banku Polskiego. Mieliśmy możliwość zapoznania się z historią bankowości. Wyjaśniono nam również jakie znaki i symbole świadczą o tym, że banknot jest prawdziwy. Następnie bawiliśmy się świetnie układając puzzle przedstawiające banknoty. Na podstawie planszy wyjaśniono nam jak wygląda obieg pieniądza. Próbowaliśmy też podnieść sztabkę złota.  Najwięcej radości sprawiło nam rozwiązywanie szyfrów i zagadek w pokoju symulacyjnym. Na zakończenie otrzymaliśmy podarunkowe gadżety : film o ,,Historii polskiego złota" , ołówki, prospekty przedstawiające monetę w Unii Europejskiej i pozostałych krajach. To nie był jeszcze koniec atrakcji tego dnia. Udaliśmy się bowiem na Barkę Lemara. Zwiedziliśmy tam część mieszkalną i załadunkową w której obecnie znajdują się zgromadzone przez pasjonatów różnorakie sprzęty z dawnych czasów. Wysłuchaliśmy historii barki na której gościliśmy oraz innych ciekawych historii opowiadanych przez pana Jerzego, długoletniego kapitana żeglugi rzecznej. Na zakończenie miło spędziliśmy czas przy poczęstunku umawiając się na następne październikowe spotkanie.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/klub-absolwenta#sigFreeId32a93f6eba

21  PAŻDZIERNIK  -   NOWOŚCI W BUKIECIARSTWIE.    

Październikowe spotkanie "Klubu Absolwenta" upłynęło nam na przygotowaniach do zbliżającego się Święta Zmarłych.  Każdy wykonał według własnego pomysłu stroik, który złożymy na grobach naszych bliskich.  Jesienny czas zadumy osłodziliśmy sobie kawą i ciastem.  Nasze klub odwiedzila pani Małgorzata Zielińska, za która zdażyliśmy się już stęsknić.

Zapraszamy na listopadowe spotkanie. Będziemy odkrywać sekrety związane z stosowaniem ziół.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/klub-absolwenta#sigFreeId8f3e57b700

 

Kolejne spotkanie z rodzicami absolwentów dotyczyło nowości w bukieciarstwie. Przedstawiłam propozycje udekorowania butelki z winem, które z powodzeniem może stanowić prezent zamiast kwiatka. Oczywiście nie zabrakło świeżutkiej szarlotki z bita śmietaną i smacznej kawy.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/klub-absolwenta#sigFreeId672c3c214c

 

25  LISTOPAD - ZIOŁA ZNANE I CHĘTNIE STOSOWANE.

 

,,Klub Absolwenta" i ,,Rodzica Absolwenta" gościł na listopadowym spotkaniu wykładowcę Collegium Medicum Zakładu i Katedry Farmakognozji dr n. farm. Daniela Modnickiego. Zaprezentował on pokaz multimedialny przedstawiający rolę  oraz wykorzystanie ziół i przypraw stosowanych w naszej diecie. Poznaliśmy wiele sposobów przyrządzania ziół (odwary, wywary, maceraty). Dowiedzieliśmy się jakie jest  ich działanie i zastosowanie. Mieliśmy wiele pytań. Przecież wszyscy chcemy żyć zdrowo. Jak zawsze  czas umililiśmy sobie  herbatką - tym razem ziołową i pyszną drożdżówką.  

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/klub-absolwenta#sigFreeIdca17b7ae97

                                   
SPOTKANIE OPŁATKOWE

13 grudnia odbyło się świąteczno - noworoczne spotkanie z udziałem Klubowiczów Absolwentów i Ich Rodziców oraz zaproszonych wychowawców. Miło było nam również ugościć obecne Panie Dyrektor. Wspólne biesiadowanie przy świątecznym stole w klimacie opłatka, kolęd i prezentów poprzedzone zostało pokazem świątecznego makijażu. Pokaz zaprezentowała Pani Martyna Siwak - studentka kosmetologii, przedstawicielka firmy FM.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/klub-absolwenta#sigFreeIdbd72ea6701

 

16  GRUDZIEŃ        - WARSZTAT ŚWIĄTECZNYCH WYPIEKÓW.   

27 STYCZEŃ           - BAL KARNAWAŁOWY.


                                             I.KSIENIEWICZ   A. WARCZAK