10 marca 2023r. w piątkowe przedpołudnie rozegrany został w naszej szkole XX Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji zgłosiło się 30 uczestników – 20 chłopców i 10 dziewcząt. Dyscyplina sportowa tenis stołowy wcale nie jest łatwa. Dlatego zawodnicy w ostatnim czasie dużo trenowali, aby podnieść swoją sprawność i koordynację ruchową przy stole do tenisa stołowego. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, z których zwycięzcy spotkali się w fazie finałowej. Mecze były zacięte i stały na wysokim poziomie.

W grupie dziewcząt medale zdobyły :

Wiktoria Wesołowska – III miejsce

Jagoda Socha – II miejsce

Izabela Koslowska – I miejsce

Wśród chłopców, najlepszymi tenisistami okazali się :

Krzysztof Kąkolewski – III miejsce

Jakub Glamowski – II miejsce

Patryk Wierzbicki – I miejsce

W Turnieju brali udział także nasi absolwenci, którzy od 10 lat po zakończeniu nauki w naszym Ośrodku, nadal trenują u nas tenis stołowy na zajęciach Olimpiad Specjalnych. Grali na bardzo wysokim poziomie i tak samo świetnie sędziowali także nasze zawody.

Miejsca zajęte w grupie „mistrzów”:

Krystian Mrugowski – III miejsce

Piotr Melon – II miejsce

Przemysław Lisiecki – I miejsce

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody za udział, a najlepsi zdobyli puchary, medale i rakietki do tenisa stołowego.

Bardzo dziękuję Paniom Dyrektorkom za aktywny udział w całych zawodach; Pani Dorocie za pomoc w organizacji Turnieju, a Panu Markowi i Panu Grzegorzowi za sędziowanie meczów.

Krzysztof Nowaczyk